Wymarzone The Sims 5 - Tryb Tworzenia Sima
Tym razem skupimy się na wymarzonym Trybie Tworzenia Sima w The Sims 5. Co powinno zostać w nim zawarte?
przez hanami 3 maja, 15:00 w Inne Artykuł
3362 8

Pomimo tego, że twórcy póki co nie dają nam żadnych wskazówek na temat potencjalnej kontynuacji serii The Sims, na forach i grupach zrzeszających Simsomaniaków pojawia się wiele teorii na temat tego jak mogłaby wyglądać kolejna odsłona Simsów. Fałszywe trailery a także wypowiedzi innych graczy sprawiają, że nawet w głowie najbardziej zagorzałego fana pojawiają się myśli, jak to będzie z serią The Sims w przyszłości.
Image titleSukces poprzedniego artykułu z naszej serii udowadnia jedno - fani uwielbiają spekulacje. Z tej okazji postanowiliśmy rozszerzyć serię o kolejną część i wspólnie zastanowić się, jak będzie wyglądać tryb CAS w The Sims 5. Trójka weteranów kreowania przeróżnych postaci podzieliła się z nami swoimi marzeniami i obawami w stosunku do Trybu Tworzenia Sima.


NATHANIEL, UŻYTKOWNIK SIMS TRUE LIFE

Możliwości czwartej odsłony gry The Sims są ogromne, lecz te wszystkie lata z serią pokazały nam, że to jeszcze nie jest koniec. Z tej gry można jeszcze tyle wycisnąć - przecież może ona być znacznie bardziej realna
Image titleDość często podczas tworzenia Simów wyobrażam sobie jak według mnie powinien wyglądać CAS w kolejnej generacji. Oczywiście w marzeniach nie może zabraknąć perełek poprzedniczek. Tych ogromnych, jak paleta kolorów czy drobiazgów takich jak wybór ulubionej potrawy, znaku zodiaku, przezroczystość makijażu i tak dalej. Jednak skupię się na funkcjach których mi najbardziej brakuje, których jeszcze twórcy nam nie sprezentowali. 

Zacznę od genetyki, gdzie brakuje mi przede wszystkim możliwości ustalenia wzrostu Sima. Do tego przydałby się kolejny suwaczek, choć nie pogardził bym nawet trzema poziomami wzrostu (bo jak wiadomo, EA nie lubi się przemęczać). Dodatkowo możliwość ustalenia długości rzęs - bo to co obecnie mamy to jakaś porażka. 

Jeśli chodzi o Stwórz Styl to zawsze chciałem mieć możliwość ustalenia długości włosów. Moglibyśmy dostać od twórców na przykład cztery dodatkowe fryzury (w dedykowanej kategorii), przy których moglibyśmy ustalać ich długość poprzez przeciągnięcie boków, grzywki i tyłu. 
Image titlePoza tym fajnie byłoby mieć możliwość rozmieszczania kolczyków w różnych częściach ciała, tak abyśmy mogli umieścić na przykład trzy kolczyki na rożnej wysokości uszu. To samo mogłoby się tyczyć tatuaży - tak jak stemple przy ubarwieniu zwierzaków. Przy ubraniach zawsze liczę na to że uzyskamy możliwość nakładania na bluzkę wybranej przez nas kurtki

Jest jeszcze wiele do dodania, zbyt wiele abym dał radę wszystko wymienić, jednak liczę na to, że twórcy zaczną słuchać społeczności, bo to przecież dla nas jest tworzona ta gra. 


HANAMI, MODERATORKA SIMS TRUE LIFE

Pomimo tego, że nie mam zbyt wielkiego talentu do tworzenia Simów, to zawsze w trybie CAS spędzam najwięcej czasu. Niezależnie od generacji, wszyscy moi podopieczni muszą być idealni. Swoje lepkie paluszki kładę nawet na Simach stworzonych już przez twórców - w końcu w moim świecie nie może być miejsca dla niezbyt urodziwych postaci! Są jednak "brzydkie rzeczy", które uważam za niezbędne przy tworzeniu Simów i bardzo chętnie skupiłabym się na dopieszczaniu szczegółów każdej z postaci.
Image titleOd zawsze brakowało mi możliwości "malowania" po ciele Simów. Nie chodzi mi oczywiście o tworzeniu własnych tatuaży (bo wiem, że nie skończyłoby się to zbyt... przystępnie) a o możliwości malowania pieprzyków, piegów, blizn i przebarwień na skórze Simów. Irytuje mnie to, że  od początku serii Simowie mogli mieć pieprzyki tylko na twarzy, a ich umiejscowienie nie było zbyt różnorodne. 

Zdecydowanym brakiem jest również dla mnie fakt, że wszyscy Simowie są jednego wzrostu. Czara goryczy została przelana w momencie, gdy zauważyłam, że w najnowszej odsłonie gry nie ma nawet żadnego rozróżnienia pomiędzy nastolatkami a dorosłymi. Nie mówię tutaj o suwaku wzrostu (bo to byłoby już zbyt piękne) ale na przykład o kilku dostępnych wysokościach Simów. 

Ważną rzeczą w tworzeniu postaci są również jej ubrania i fryzura. Nie będę nawet rozpisywać się na temat obecnej dysproporcji pomiędzy ubraniami dla pań i panów, a powtórzę to, co napisałam w moim poprzednim artykule. Mało która z prezentowanych nam kreacji przykuwa moją uwagę. Tak naprawdę od startu The Sims 4 i wydawaniu kolejnych akcesoriów nie mam zbyt dużo faworytów jeśli chodzi o ubrania przez co większość moich wirtualnych podopiecznych ma podobny styl ubierania. Często kończy się to pobieraniem przeze mnie dużej ilości custom contentu, ale ile można? Naprawdę frustruje mnie mała ilość codziennych ubrań dostępnych dla Simów, dlatego uważam, że w tej kwestii twórcy powinni się z nami konsultować tak jak przed wydaniem akcesorii Wielkie Pranie. Prezentowaliby oni kilka grafik koncepcyjnych a fani w formie głosowania wybieraliby motyw przewodni danego rozszerzenia.
Image title
Jeśli chodzi o końcowy etap tworzenia postaci - zdecydowanie w stosunku do poprzednich części brakuje mi lepszego zdefiniowania charakteru naszego Sima. Według mnie trzy cechy (cztery, jeśli liczymy tę wynikającą z aspiracji), nijak nie nadają osobowości naszej postaci. Bardzo brakuje mi możliwości nadania Simowi aż pięciu cech charakteru, tak jak to było w The Sims 3. Ciekawym urozmaiceniem byłyby dwie-trzy wymienne cechy, które byłyby nadawane naszemu Simowi biorąc pod uwagę jego działania wobec innych postaci, stosunku do pracy czy kariery. Na przykład Sim, który byłby niemiły dla wielu postaci, automatycznie dostawałby cechę Wredny, jeśli oczywiście nie zostałaby ona mu przez nas uprzednio nadana. 


KATARZYNKA, NEWSMANKA SIMS TRUE LIFE

Kreowanie wirtualnych postaci w serii The Sims to jeden z najbardziej przeze mnie lubianych aspektów w tej grze. Odkąd tylko pamiętam w trybie tworzenia Sima potrafię przesiedzieć nawet kilka godzin dziennie bawiąc się różnorodnymi opcjami personalizacji. Przyznam jednak, że tworząc najdoskonalszego Sima, czasami zdarza mi się odczuwać niedosyt. Zupełnie tak, jakby brakowało mu jakiegoś charakterystycznego elementu. Czegoś, co wyróżni go spośród innych. 
Image titlePierwszą, istotną rzeczą, jaką chętnie ujrzałabym w piątej generacji mojej ukochanej gry, byłby wspomniany wyżej suwak wzrostu. Myślę, że możliwość dostosowania wysokości Sima byłaby prawdziwym przełomem w serii. Zdaję sobię sprawę z tego, że wprowadzenie takiego elementu wymagałoby mnóstwa dodatkowej pracy nad zwykłymi animacjami towarzyskimi, ale cóż... Czego nie robi się dla odrobiny realizmu i zadowolenia graczy?

W The Sims 5 moim zdaniem nie może zabraknąć narzędzi znanych z czwartej części. Mam sporą nadzieję, że twórcy nie powrócą do topornie działających "suwaków" z The Sims 3, gdyż byłby to ogromny krok w tył - nieintuicyjne opcje z poprzedniej odsłony często przysparzały mi wiele problemów. Na dodatek wszyscy Simowie wyglądali identycznie!

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że "piątkowy" CAS powinien być lekko ulepszoną wersją tego z The Sims 4.


KYUBEYEW, NEWSMAN SIMS TRUE LIFE

Tworzenie Sima to element, który w mojej rozgrywce zdecydowanie zostaje na ostatniej pozycji. Przez dłuższy czas nie mogłem przekonać się do grania jednoosobową, podstawową rodziną aż w końcu zdecydowałem się na poprawianie warunków życia rodzinom, które są już dostępne. Mimo to bardzo często lubię po prostu dla rozrywki usiąść oraz powzorować się zdjęciami na przykład postaci z seriali czy filmów.
Image title
Ze względu na moje zamiłowanie do wzorowania się na znanych aktorach, jedną z kwestii, którą pragnąłbym w swoim The Sims 5, byłby nieco mniejszy zasięg ograniczenia. Tryb Tworzenia Sima z The Sims 4 zdecydowanie wkracza na pierwsze miejsce wszystkich trybów dotychczas. Rezygnacja z topornych suwaków była strzałem w dziesiątkę. Jednak co z tego, kiedy próbując stworzyć Sima pojawiają się wielkie, krzyczące czerwone linie, które dzielą mnie centymetr czy dwa od idealnego kształtu brwi czy ust.
Image titleBrakuje mi także suwaka (aż ciężko przechodzi to przez gardło, prawda?) przeźroczystości makijażu. Czwórkowe makijaże chcąc nie chcąc są strasznie toporne, cienie odcinają się na powiece twardą linią a szminki błyszczą się jak porcelana na dworze królewskim. Czasami wystarczyłoby tak niewiele, aby makijaż naszej Simki był perfekcyjny.

Nasi Simowie niestety nie są też zbyt charakterystyczni. Pragnę powrotu dużego zróżnicowania aspiracji życiowych oraz cech charakteru – taki, jaki mogliśmy spotkać w The Sims 3. W trójce bardzo proste było stworzenie różnorodnych simów. Ten był wrednym poszukiwaczem przygód, ten niezrównoważonym artystom, a ten aktywnym politykiem. Każdy mógł pochwalić się szerokim wachlarzem cech, czego zdecydowanie brakuje w tym momencie.
Image titleOstatni element to tak naprawdę drobiazg. Moim marzeniem jest w końcu nieco większy wybór ubrań oraz fryzur dla naszych Simów i Simek. Jestem przeszczęśliwy, że twórcy pragną iść z duchem czasu i ciągle prezentować nam najmodniejsze kreacje i upięcia, lecz spójrzmy prawdzie w oczy – nie do każdego uczesania pasuje warkocz, oraz nie na każdą okazję założymy crop-top czy krótką spódniczkę.


A jakie są Wasze pomysły na tryb tworzenia Sima w The Sims 5? Zgadzacie się z naszymi "ekspertami" czy macie zupełnie inną koncepcję na ten element rozgrywki?😉 Koniecznie podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach!


Artykuł