The Sims 4 Wielkie pranie - recenzja
Jak zrobić pranie w The Sims 4? Przeczytajcie recenzję i wybierzcie program idealny dla Waszych ubrań!
przez Rosalyn 4 lutego, 17:40 w Wielkie pranie Recenzja
774 14
Pranie wstępne

W 2017 roku twórcy postanowili stworzyć rozszerzenie do czwartej generacji The Sims razem ze Społecznością. Od wybrania konceptu, poprzez projektowanie oraz finalne decyzje byliśmy świadkami powstawania akcesoriów The Sims 4 Wielkie Pranie. Producenci pokazali jak bardzo jest dla nich ważne zdanie fanów, a dzięki ankietom dowiedzieliśmy się, jak trudnym zadaniem jest wybranie elementów do trybów CAS i budowania. Czy pomimo spełnienia oczekiwań odnośnie tematyki akcesoriów możemy czuć zadowolenie z tej bardzo ciekawej kooperacji?

Image title

Mini Wsad

Akcesoria przenoszą nas do naturalnej i wiosennej szafy, a luźne fryzury są uroczym kontrastem dla kolekcji starannie ułożonych włosów. Największym rozczarowaniem (kilkunastym z kolei) jest jak zawsze ilość ciuchów. Podczas wybierania garderoby w ankiecie, z wielkim żalem oglądaliśmy śliczne szkice, które nigdy nie zostaną powołane do życia w grze i zastanawialiśmy się: czy naprawdę nie można zwiększyć limitu ubrań?

Image title

Bardzo spodobały nam się damskie bluzki, pomimo niewielkiej ilości twórcom udało się je atrakcyjnie urozmaicić. Natomiast jeśli chodzi o sukienkę z falbanami – jest małym nieporozumieniem, ponieważ podczas siadania układa się bardzo niefortunnie, wersja na szkicu koncepcyjnym wyglądała nieco inaczej. Z męskich ubrań najbardziej spodobały  nam się podwijane spodnie, mają przyjemny fason.

Tryb Eko

Meble w The Sims 4 Wielkie pranie to spełnienie marzeń fanów stylu rustykalnego, a wybrane przez graczy obiekty zostały dość wiernie odwzorowane. Dużą zaletą akcesoriów jest fakt, że poszczególne elementy będą towarzyszyły simom w codziennym życiu. Nie są to obiekty okazjonalne jak w przypadku  Upiorności czy Wytwornego przyjęcia, mają za zadanie być jak najbardziej pożyteczne.

Image title

Dekoracje są zdecydowanie najmocniejszą stroną rozszerzenia – naturalne materiały i ciekawe warianty kolorystyczne pomogą wprowadzić bardziej domową atmosferę do simowych wnętrz. Obiekty specjalne to kosze na pranie, pralka i suszarka automatyczna, sznur do suszenia prania na świeżym powietrzu oraz balia do prania ręcznego, która pojawia się w serii po raz pierwszy. Balia przyda się simom, którzy postanowili być bardziej ekologiczni a my cieszymy się, że ekipa z The Sims Studio daje nam możliwość wyboru takiego stylu życia.

Wirowanie

Rozwiejmy wszelkie wątpliwości – rozgrywka w Wielkim praniu polega na robieniu prania i twórcy dość ściśle trzymają się tego postanowienia. Pomimo stworzenia desek do prasowania nie zdecydowali się na dodanie nielubianej przez wiele gospodyń domowych czynności. Z jednej strony możemy wyobrazić sobie, że na zrobienie porządnego prania musielibyśmy poświęcić cały simowy dzień, z drugiej jesteśmy rozczarowani brakiem urozmaiceń bardziej ambitnych niż tylko balia do prania ręcznego.

Image title

Cieszy nas fakt, że rozwiązano problem z koszami na pranie z poprzedniej generacji. Nie trzeba już stawiać ich w każdym pomieszczeniu, co jest cennym udogodnieniem. Opcja przeszukania kieszeni przed wypraniem spodni – jak najbardziej na plus, przy okazji do domowego budżetu wpadają niewielkie, ale częste kwoty. Urozmaiceniem są również pojawiające się nastrójniki dotyczące świeżości noszonego ubrania i wpływające na emocje simów. Złożone ciuchy mają teraz odpowiednie do swojego stanu opisy i efekty wizualne, jednak jest ich zdecydowanie za dużo i wprowadzają lekki element chaosu.

Image title

Animacje samego prania są bardzo przyjemne – uwaga, wirowanie pralki automatycznej potrafi zahipnotyzować! Rozwieszanie ubrań na sznurku wygląda komicznie, ale zdecydowanie lepiej niż w The Sims 3. Fani płatania simowych psikusów znajdą dla siebie nie lada atrakcje, a Mroczny Kosiarz będzie miał dodatkową okazję do zebrania duszyczek zabitych przez śmiercionośne automaty zbierające żniwo wśród niedoświadczonych w ich obsłudze amatorów prania.

Rachunek za wodę

Podsumowując zawartość The Sims 4 Wielkie pranie mamy mieszane uczucia. Mimo, że gracze dostali możliwość samodzielnego zdecydowania o elementach rozgrywki i na bieżąco otrzymywali relacje z postępujących prac, obiektów jest zdecydowanie za mało. Pozytywnym zaskoczeniem jest usprawnienie rozgrywki względem poprzedniej generacji. Jednak w dniu premiery akcesoriów cena rozszerzeń wzrosła i oceniając Wielkie pranie nie możemy przejść obok tego faktu obojętnie. 49 złotych to cena zdecydowanie zawyżona i nieadekwatna w stosunku do zawartości. Czy warto w ogóle zaopatrzyć się w te akcesoria? Warto, ponieważ istnieje duża szansa, że nie znudzą Wam się po godzinie grania a będą stałym elementem Waszej rozgrywki, dlatego jak najbardziej zachęcamy do ich nabycia, ale w promocji.


Recenzja

Grę dostarczył wydawca - Electronic Arts Polska