Najlepsze Easter Eggi w serii The Sims
Jakie niespodzianki czekają na nas w największym symulatorze życia?
przez Rina 30 marca, 10:00 w The Sims™ Artykuł
2185 19

Easter eggi to ukryte treści, nawiązujące do fabuły tytułu bądź jego poprzednich części, albo wywołujące skojarzenia z innymi popularnymi produkacjami. Spotkać je można w niemal każdej grze cyfrowej i seria The Sims nie jest pod tym względem wyjątkiem. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy zebraliśmy dla Was 10 najciekawszych easter eggów, które pojawiły się w naszej ulubionej grze na przestrzeni minionych 18 lat. 


1. WILL WRIGHT

W serii The Sims można spotkać wiele nawiązań do twórcy największego symulatora życia, Willa Wrighta. Do najbardziej ciekawych należy inspirowana monolitami z Wyspy Wielkanocnej skała z podobizną pana Wrighta oraz ogromny Will, którego ujrzymy po wspięciu się na dojrzały pęd magicznej fasoli z dodatku "Abrakadabra".

Image title

Image title

2. PO SĄSIEDZKU

Zastanawialiście się kiedyś, czy miasta z The Sims 3 są ze sobą w jakiś sposób powiązane? Pomiędzy Twinbrook z dodatku "Kariera", a Brigdeport z rozszerzenia "Po zmroku" istnieje pewne połączenie. Otoczenia te sąsiadują ze sobą, co można zobaczyć w trybie TAB, przebywając w Twinbrook. 

Image title

3. UKRYTA ASPIRACJA

W The Sims 2 występuje pięć podstawowych aspiracji (sześć z dodatkiem "Nocne życie"). Prawdopodobne jest jednak, że twórcy planowali wprowadzić do gry jeszcze jedno pragnienie - władzę. Chociaż aspiracja ta finalnie nie pojawiła się w drugiej odsłonie serii, to posiadają ją niektórzy zmarli Simowie oraz postacie NPC. Co ciekawe, dla aspiracji nie została stworzona ikonka.

Image title

4. POTWÓR Z LOCH NESS

Legendarny potwór z Loch Ness pojawił się nawet w serii The Sims! Ochrzczona wdzięczym imieniem Nessie bestia pojawia się na jedynkowej Starówce, Wyspie Wakacyjnej i w Centrum. Można ją także zobaczyć na Wyspiarskich Klifach w Windenburgu z czwartej odsłony sagi. Potwór nosi tu jednak inne imię - Emily


Image title

5. KAMIEŃ KOSMITÓW

Wszystkich zwiedzających zakamarki trójkowego Sunset Valley zawsze przerażają rysunki, które można znaleźć na kamieniach przy jednym z jezior. Czym jednak mogą być owe malowidła? Głupim żartem dzieciaków, czy może faktycznym znakiem zbliżającej się inwazji kosmitów?

Image title

6. BELLA ĆWIR W BALONIE

Zaginięcie Belli Ćwir to chyba największa zagadka w całej serii The Sims. W grze możemy natrafić na kilka różnych kobiet łudząco przypominających Bellę, a jedna z nich lata w balonie nad Miłowem wraz z tajemniczym mężczyzną. 

Image title

7. KSIĄŻKA O BELLI

Skoro już mowa o Belli... W The Sims 3, którego akcja toczy się przed wydarzeniami z dwójki, można przeczytać książkę dla dzieci "Gdzie się podziała Bella?". Sęk w tym, że w tamtym okresie o żadnym zapodzianiu nie mogło być mowy, ponieważ Bella była jeszcze dzieckiem i żyła spokojnie w rodzinnym domu.

Image title

8. POD DRZEWEM

Pod budzącym grozę Drzewem Wisielca w Appaloosa Plains pochowany jest Sim o interesującym nazwisku Żółta-Stopa Dzika-Grzywa. Miasto aż huczy od plotek na temat jego pochodzenia oraz sposobu śmierci. Wielu ludzi twierdzi, że jest to indianin zamieszkujący owe tereny przed powstaniem miasta. Niech nie zwiedzie Was jednak miejsce jego pochówku - Sim ten zmarł po prostu ze starości.

Image title

9. GWIAZDY DZIELNICY SHOWBIZNESU

Ciekawym, urozmaicającym elementem dodatku "Gwiazda" w grze The Sims były pojawiające się w Dzielnicy Show-Biznesu gwiazdy. Nie były one jednak przypadkowe. Na ruchliwych ulicach można było spotkać m.in. pozującą Marylin Monroe czy śpiewającą Christinę Aguilerę.

Image title

10. WRAKI PRZYSZŁOŚCI

Oasis Landing to kwitnące miasto pełne ukrytych skarbów i miejsc do zwiedzenia. Miasto przyszłości może mieć jednak pewne powiązanie z rajskim Isla Paradiso. Świadczą o tym wraki pływających domów, które możemy znaleźć na pustkowiach za tamą oddzielającą morze. Teren ten przypomina także nieco wyschnięte dno oceanu.

Image title


Czy podczas Waszej rozgrywki udało Wam się odnaleźć wszystkie wymienione przez nas easter eggi? A może znacie inne ciekawe nawiązania, które nie znalazły się na naszej liście? Jeśli tak, to koniecznie napiszcie o nich w komentarzach! 

Artykuł

Autorzy tekstu: Rina, Kyubeyew