STL od kuchni #14
Moim gościem jest nasza moderator - hanami.
przez Stella 18 marca 2017, 22:10 w SIMS TRUE LIFE STLOdKuchni
857 14

Witajcie Misiaczki! Dzisiaj wybrałam się na spacer do parku razem z naszą wspaniałą moderator oraz autorką serii "Moda na Mody", czyli hanami.

W jaki sposób znalazłaś się na STL?

W sumie to przez przypadek. Nawet już nie pamiętam dokładnie, ale zwyczajnie szukałam jakiejś strony o simsach i znalazłam STL. Od razu się zarejestrowałam i zostałam do dzisiaj.

Skąd pomysł na nick. Co było Twoją inspiracją?

Tak się składa, że od 2012 roku jestem fanką japońskiej animacji. Od zawsze chciałam mieć jakiś nick, który by mnie z tym łączył. Nic jednak nie mogłam wymyślić. Mój obecny nick jest już piątym z kolei, którego używam w internecie. Wpadłam na niego w styczniu ubiegłego roku, ale niestety nigdzie nie mogłam go przetestować. Dopiero w kwietniu przy rejestracji na STL postanowiłam go użyć. Jeśli natomiast chodzi o jego znaczenie - odsyłam Was na wikipedię. A dla leniwych powiem, że hanami oznacza po prostu japoński zwyczaj oglądania kwitnących na wiosnę kwiatów wiśni. Nick ten łączy się też z jednym z moich pierwszych internetowych pseudonimów, mianowicie: Wisienkowa.

Image title

Jak zaczęła się twoja przygoda z serią The Sims?

Wydaje mi się, że pierwszy raz styczność z grą miałam w wieku siedmiu lat u mojej ówczesnej przyjaciółki. Często przychodziłam do niej i całymi dniami grałyśmy w drugą odsłonę gry. Nasza simowa pasja była tak głęboka, że miałyśmy dwie wspólne rodzinki – jedną na jej komputerze, a drugą u mnie.

Która część jest Twoją ulubioną?

Jeśli mam być szczera – jest to dość trudny wybór. W "jedynkę" nie grałam wcale (proszę, nie bijcie), z "dwójką" spędziłam połowę dzieciństwa, "trójkę" ominęłam, by odkryć ją dopiero rok temu, a w "czwórkę" grałam, bo grałam. Jeśli już miałabym wybrać mojego faworyta to z pewnością będzie to "trójka". Tak jak napisałam wyżej, całkowicie mnie ona ominęła. Grałam w nią jedynie u kuzynki kilka miesięcy po premierze, by później całkowicie wyparowała z mojego życia na 5 lat! Dzięki temu ominęło mnie stęsknione czekanie na kolejne rozszerzenia. Uwielbiam tę część przede wszystkim za grywalność. Nigdy nie miałam tak, że gra mnie nudziła (co niestety z "czwórką" zdarzyło się kilka razy). Oczywiście jej poprzedniczka również jest niesamowicie grywalna, jednakże "trójka" wygrywa tutaj otwartym światem. Strasznie łatwo się niecierpliwię, więc gapienie się w ekrany ładowania, w rytm muzyki, która przypomina mi techno, nie jest dla mnie😉

Co lubisz najbardziej w grze: tworzenie Simów, budowanie czy rozgrywkę?

Zdecydowanie rozgrywkę! Simów zwykle tworzę na szybko. I tak później ich geny znikną przy mieszaniu się z simami od twórców gry. Jeśli chodzi o budowanie to lubię to robić, ale zupełnie nie mam do tego talentu. Poza tym często inspiruję się tworami innych budowniczych, więc brak mi i gustu i oryginalności.

Ile pokoleń miała twoja najdłuższa rozgrywka?

W każdej z odsłon gry miałam inne rekordy. W tej kategorii najsłabiej wypada "dwójka". Pomimo tego, że grałam w nią pół dzieciństwa, rzadko kiedy którakolwiek z moich rodzinek rozwijała się do drugiego pokolenia. Jeśli chodzi o "czwórkę" moja najdłuższa rodzinka przetrwała do początku trzeciego pokolenia. Nie wiem jednak czy można to zaliczać do tego plebiscytu, ponieważ ta rodzina zaczęła się już z dwoma pokoleniami (w CAS stworzyłam rodziców od razu z córką) oraz było to za czasów, gdy nie było w grze małych dzieci. Najdłużej natomiast grałam i nadal gram moją rodzinką z "trójki". W chwili pisania tych słów rozwinęła się ona do początku trzeciego pokolenia (istnieją dwie córki,które są małymi dziećmi, a kolejna simka jest w ciąży). Śmiało mogę powiedzieć, że jestem dumna z siebie, że tyle wytrwałam w jednej rodzinie.

Na jakie dodatki do The Sims 4 czekasz najbardziej?

Szczerze mówiąc to bardzo ucieszyłby mnie dodatek w stylu trójkowych "Pokoleń". Ostatnio grając w tę odsłonę miałam prawdziwą styczność z tym dodatkiem – mój sim się zestarzał, miał kryzys wieku średniego, a jego nastoletnie dzieci poczuły wreszcie, czym jest życie. Oprócz tego czekam już na te słynne studia i pory roku. Generalnie to mam nadzieję, że twórcy nie osiedli na laurach po rewolucyjnych "Wampirach" i następny dodatek nie będzie kiepski.

Jaką rasę nadnaturalną w grze lubisz najbardziej i dlaczego?

Ogólnie jestem ogromną fanką nadnaturalnych, głównie dzięki grupom typu Role-Play, na których udzielam się od dłuższego czasu. Jeśli możemy na chwilę wyjść poza świat simów to moimi faworytami są z pewnością demony i upadłe anioły. Jednakże mogę sobie tylko pomarzyć o ich obecności w grze z nalepką Pegi 12. Jeśli chodzi o simsy to moimi faworytami są od zawsze wampiry. Pokochałam je już za czasów dwójki, chociaż pierwszy z nich (na ironię mój simowy odpowiednik) marnie skończył na słońcu. Trójkowe wampiry uwielbiam za nieco już rozwinięty system umiejętności (w przeciwieństwie do poprzedniej generacji). A czwórkowe są poprostu perfekcyjnie dopracowane, a gra nimi to sama przyjemność.

Czy poza Simsami grasz jeszcze w jakieś gry?

Aktualnie nie. Można by powiedzieć, że nie mam obecnie zbyt wiele czasu. Ale tak ogólnie to gram w dość dużo gier. Moim ulubionym gatunkiem na zawsze pozostaną gry akcji. Do moich faworytów w tej kategorii należą gry Saints Row: The Third, Sleeping Dogs oraz DMC: Devil May Cry. Poza tym często staram się chociaż przetestować w miarę popularne produkcje. Takim sposobem jedną z moich najukochańszych gier, do której z pewnością jeszcze powrócę zostało Life is Strange. A, no i oprócz tego często gram w Słodki Flirt, ale to raczej ta ciemna strona mojego 'gamerskiego' życia xD

Image title

Przejdźmy do Twojej pracy w STL. Czym dokładnie zajmujesz się w zespole?

Moim zadaniem jest monitorowanie zachowania użytkowników. Pouczanie ich, wlepianie ostrzeżeń itd. Obecnie jest to dość łatwe zajęcie. Jak dowiedziałam się jakiś czas temu z relacji sheep, obecnie STL przeżywa swój najbardziej spokojny okres. Oczywiście od czasu do czasu wybuchnie jakiś spór, ale zawsze staramy się go w porę opanować. W całej swojej moderatorskiej "karierze", która trwa już 5 miesięcy nie wlepiłam zbyt dużej ilości ostrzeżeń. Sądzę jednak, że trudno byłoby mi być mediatorem w sporze pomiędzy użytkownikami, których darzę sympatią, ale na szczęście do tej pory nie miałam takiej sytuacji. Oprócz tego zajmuję się również avatarami i tłami użytkowników, redaguję 'Modę na Mody' i pomagam nieco przy innych nowinkach czy przeglądach.

Czy masz swoich ulubionych twórców i strony z modami?

Jeśli chodzi o modyfikacje to szczerze mówiąc nigdy przy pobieraniu nie zwracałam uwagi na to, kto jest twórcą danego moda. Zupełnie inaczej było z CC. Gdy jeszcze ich używałam miałam wielu ulubionych twórców. Prawdziwymi artystami w swojej dziedzinie według mnie są: Pralinesims, MJ95, Stealthic oraz twórczynie ze strony HallowSims. Co do stron to w kategorii modów moim faworytem na zawsze będzie ModTheSims. Jest to podstawowa i najlepsza według mnie strona, zarówno dla fanów jak i twórców. Jeśli chodzi o CC to uwielbiam TheSimsResource, a także... tumblr'a. Nic nie sprawiało mi takiej przyjemności jak wpisywanie w wyszukiwarkę frazy 'sims 4 cc' czy 'sims 2 cc' a nawet czasami 'sims3 cc' i przeglądanie blogów nawet kilka godzin.

Jakich modów używasz w swojej grze?

Obecnie odeszłam już od używania cc. Używam modów naprawiających błędy oraz takich nie wpływających zbytnio na rozgrywkę. Do The Sims 3 są to m.in. Overwatch, MasterController, Traveler i cheat na nagrody z Simportu. Jeśli chodzi o The Sims 4 to są to głównie fixy, większość z nich zaprezentowałam w "Modzie na Mody", oprócz tego moją ulubioną modyfikacją jest mod na trzy kolumny w CAS zamiast standardowych dwóch.

Za co lubisz STL?

Zdecydowaneza społeczność! Wydaje mi się, że jesteśmy jedyną polską stroną, która ją posiada. Blogi pomagają użytkownikom nawiązywać nowe znajomości, a także poznawać przygody simów innych. Nie wiem jak inni, ale ja zawsze z przyjemnością przeglądam wasze wpisy.

Czy nawiązałaś jakieś nowe znajomości dzięki STL?

Cóż, na początku warto zaznaczyć, że pytanie zostało zadane przez Kyubeyew, z którym przyjaźnię się już od ubiegłych wakacji. Poza tym śmiało mogę powiedzieć, że jestem w dobrych stosunkach z całym naszym zespołem🙂 Jeśli chodzi o innych użytkowników to z nikim poza wymienionymi wcześniej osobami nie mam kontaktu poza stroną (chyba, że możemy do tego zaliczać małą imprezkę na MovieStarPlanet xD), ale zawsze jestem otwarta na nowe znajomości.

Image title

Jakie masz hobby? 

Tak właściwie to nie sądzę, że mam jakiekolwiek hobby. Zajmuję się wszystkim czym mogę po trochę. Przede wszystkim dużo się uczę (nawet dla przyjemności!), trochę rysuję, piszę jakieś opowiadania, gram w gry... Oglądam też dużo anime i słucham mnóstwo muzyki. Miałam też wiele prób oglądania seriali, ale zazwyczaj kończyły się one w połowie drugiego sezonu. Co do muzyki to ogólnie rzecz biorąc mój gust muzyczny to kpina (określenie zapożyczone od Kyubeyew). Na mojej playliście jest wiele gatunków muzyki, od rocka i metalu przez pop aż po koreański pop. Do moich ulubionych zespołów należą: BTS, Bring Me The Horizon, Hollywood Undead, The Neighbourhood, Twenty One Pilots oraz TWICE. Uwielbiam również słuchać soundtracków z różnych gier i anime (tutaj moimi faworytami są Life is Strange, Hotline Miami 2, Yuri on Ice i wiele innych).

Moje największe marzenie to...

Obecnie nowy komputer. Ale jeśli mam myśleć przyszłościowo, to zdecydowanie jest to mieszkanie w Krakowie i praca jako ambasador.

Kim chciałabyś zostać w przyszłości?

Biorąc pod uwagę, że chcę studiować stosunki międzynarodowe to chyba w czymś z rodzaju polityki. Najchętniej zostałabym ambasadorem, ale na to trzeba sobie zapracować. Również interesuje mnie dziennikarstwo.

Jakie cechy cenisz u ludzi, a jakich nie znosisz?

Chyba ogólnie nie lubię takiej złej złośliwości. Bo możesz być złośliwy zaczepnie i żartobliwie albo po prostu, nie ukrywajmy chamski. Oprócz tego nie lubię, gdy ktoś czepia się innych przez cały czas, a gdy zwróci się mu uwagę, to jest wielce oburzony, że śmiesz mu coś powiedzieć. Za to uwielbiam u ludzi autoironię oraz poczucie humoru. Oraz przede wszystkim przyjacielskość.

Co byś zrobiła gdybyś wygrała ogromną ilość pieniędzy?

Napewno zrobiłabym mały upgrade mojego komputera, bo obecnie to sypie się on lepiej niż moje ambicje xD Oprócz tego oddałabym nieco rodzicom. Największą część z pewnością odłożyłabym na przyszłość. No i jak to "typowa kobieta" wydałabym trochę na ubrania😛

Jaki jest twój ulubiony deser?

To jest dość trudny wybór, bo uwielbiam wszystkie słodkości! Jeśli miałabym wybrać jedną rzecz to zdecydowanie byłyby to lody. Nie pytajcie o mój ulubiony smak, bo tutaj też jest multum kandydatów😛


Serdecznie dziękuję hanami za bardzo przyjemne spotkanie. Jesteś pozytywnie zakręconą osobą i liczę, że kiedyś wspólnie napijemy się herbatki i zjemy pyszne lody🙂


STLOdKuchni