Rekrutacja: Las Cię wzywa!

Czy jesteście gotowi na przygody?

przezRosalyn2 lipca, 16:44 wCztery Pory Roku
12
1017

Harcerstwo w The Sims 4 Cztery pory roku to nowa i dość interesująca aktywność dla młodych simów. W poniższym przewodniku podpowiemy Wam, jak czerpać z niej przyjemność i nie znudzić się zbyt szybko. 

Młodych skautów mogliśmy podziwiać już w The Sims 3, gdzie również była to forma zajęć pozaszkolnych. Twórcy The Sims podjęli fantastyczną decyzję dodając harcerstwo do czwartej odsłony gry i nieco je udoskonalając. 

ZOSTAŃ PRZYDZIELONY DO ZASTĘPU

Aby zostać harcerzem, należy w telefonie sima kliknąć opcję „Wybierz karierę” lub „Wybierz zajęcia pozaszkolne”. Pamiętajcie, że harcerzami mogą zostać tylko dzieci i nastolatki! Dla dzieci zajęcia pozaszkolne są nową opcją, natomiast dla nastolatków harcerstwo jest rodzajem dodatkowej kariery, takiej jak opieka nad dziećmi czy pomoc w sklepie. Czas zbiórek i zadania możemy podejrzeć w zakładce kariery, obok wyników w nauce. Nadszedł moment, aby przebrać się w mundur i gnać na pierwszą zbiórkę! 


 

Wraz z kolejnymi awansami nasi dzielni skauci będą otrzymywać nowe przedmioty i interakcje. Na początku jest to strój i tablica postępów oraz odznak. Odznaki zdobywa się poprzez wykonywanie określonych interakcji – można je sprawdzić oczywiście na tablicy. Podczas weekendowych zbiórek simowie znikają jak w przypadku pójścia do szkoły, jednak podczas ich nieobecności od czasu do czasu pojawiają się losowe „przygody”, w których będziemy musieli podejmować odpowiednie decyzje. Uważajcie, każda decyzja wpływa na nastrój Waszego sima! 

PILNUJ TOTEMU 

Wraz z otrzymywaniem nowych odznak nasi dzielni harcerze pną się po szczeblach drużynowej hierarchii – stopni jest 5, od Harcerza Lamy po Lamorożca. Po zdobyciu najwyższego tytułu sim otrzyma dodatkowe przedmioty, nowy harcerski mundur i cechę „harcerski dryg”. Harcerze posiadają również sekretne powitanie i kilka ciekawych interakcji między sobą.Aby jednak otrzymać odznaki, Wasi skauci mają konkretne zadania do zrobienia! 

Pracowanie na każdą odznakę to wykonywanie powiązanych z nią interakcji. Na przykład: w przypadku odznaki „Dobre uczynki” należy pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji, wynieść śmieci lub pobawić się z małym dzieckiem. Pamiętajcie, że po wykonaniu wystarczającej ilości interakcji odznaka nie przyzna się automatycznie – trzeba ja odebrać na tablicy harcerskiej. Co ciekawe, tablica nie musi stać i zajmować miejsca w zbyt ciasnym domu, ponieważ możecie ją schować do wyposażenia Waszego sima. 

POSMAKUJ GULASZU Z SZYSZEK

Jeśli posiadacie dodatek „Spotkajmy się” i szczyptę kreatywności, możecie wykorzystać system klubów do urozmaicenia rozgrywki harcerskiej. Twórcy dodali do zasad rekrutacji przynależność do harcerstwa, więc możecie bez problemu stworzyć swój własny zastęp harcerski! Spośród aktywności idealnie nadają się: granie na gitarze, wędkowanie, szukanie żab czy relaks przy ognisku – decyzja należy do Was! 

Aby zorganizować biwak, będziecie potrzebować parceli, którą najlepiej zbudować samemu – pamiętajcie, że na parcelach z kategorii „Park narodowy” i „Nieokreślone” nie można przeprowadzać spotkań klubowych. Najlepiej więc stworzyć konkretną parcelę z kategorii „Park” i ustalić ją jako miejsce biwaków naszego klubu. Jeśli nie czujecie się dobrze w budowaniu lub nie macie na to czasu – wykorzystajcie obozowisko naszego autorstwa, które jest dostępne do pobrania w Galerii.


Życzymy Wam miłych i długich przygód wraz z Waszym zastępem harcerskim. Jeśli harcerstwo w The Sims 4 Cztery pory roku spodobało Wam się na tyle, że chcielibyście posmakować przygód w prawdziwym życiu – zajrzyjcie na stronę Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie zawartych jest masa ciekawych informacji na temat Polskiego Harcerstwa.

 Czuwaj!

Kyubeyew - dziękuję za porady i konsultacje merytoryczne dotyczące harcerstwa w Polsce!