Jak zbudować szklarnię w The Sims 4?

Poradnik krok po kroku dla początkujących budowniczych i nie tylko!

przezRosalyn4 lipca, 14:34 wCztery Pory Roku
9
3194

Aktualizacja przygotowująca The Sims 4 na dodatek Cztery pory roku dodaje do gry kilka szklanych dachów, które aż proszą się, aby wykorzystać je do zbudowania szklarni. Jak stworzyć taką konstrukcję? Postanowiliśmy napisać poradnik i podzielić się naszymi pomysłami.


SZKLARNIA W GRZE PODSTAWOWEJ

Nie wszyscy posiadają dodatki, dlatego  na początek pokażemy Wam, jak stworzyć szklarnię przy wykorzystaniu obiektów w podstawowej wersji The Sims 4 bez użycia modyfikacji i kodów.

WARIANT 1

Na początek stwórz dowolny prostokątny pokój i pomaluj go wedle uznania.

Stwórz dach, który najbardziej będzie Ci odpowiadał. My wybraliśmy dach dwuspadowy. Dla lepszego efektu możesz go nieco obniżyć i zmniejszyć jego wystające krawędzie.

Teraz przyszła kolej na wybranie idealnego szklanego dachu! Twórcy stworzyli kilka ciekawych wzorów.

Do pokoju dodaj drzwi i okna - najlepiej sprawdzą się te, które zajmują jak największą powierzchnię ściany. Prototyp szklarni już jest gotowy!

Czas na meblowanie – ustaw donice i rozsadniki, my do naszej szklarni dodaliśmy również stanowisko do rzeźbienia w drewnie i drzewko bonsai.

Warto dopracować szczegóły - dodaj kolorowe krawędzie dachu, aby nie odstawały i były spójne z całością.

Brawo, Twoja szklarnia jest już w pełni funkcjonalna. Jednak przydałoby się nieco udekorować jej najbliższe otoczenie. Warto dodać płotek i dodatkowe rozsadniki na zewnątrz.

Dodaj kwiaty i krzewy, które najbardziej Ci się podobają. Pomaluj świat kamienną ścieżką i nie zapomnij o najważniejszym: gnomach ogrodowych!

Nie zapominaj, że możesz dać swojej szklarni cechę domowa atmosfera, która pomoże Twojemu Simowi szybciej uczyć się ogrodnictwa.

Gotowe!


WARIANT 2

Ta szklarnia jest bardzo prosta do zbudowania - wystarczą Ci tylko dach, okna i drzwi. Zacznij od postawienia tego pierwszego.

Nadaj Twojej szklarni odpowiedni kształt, przeciągając kulkę przy dachu w górę.

Nie zapomnij dać szklarni przezroczystości - kiełki potrzebują dużo słońca.

Dodaj drzwi, okna i kilka roślin na zewnątrz. Gotowe!


SZKLARNIA W GRZE Z DODATKAMI

Posiadając rozszerzenia, możecie puścić wodze swojej fantazji. W dodatku Spotkajmy się twórcy dają nam do dyspozycji bardzo ciekawą szklaną wiatę, którą śmiało możecie wykorzystać. W The Sims 4 Cztery pory roku możemy postawić stanowisko do tworzenia kompozycji kwiatowych, ule i zraszacze wodne. W pakiecie akcesoriów Upiorności otrzymaliśmy stację do rzeźbienia w dyni, a klimatyczne kwiaty z Wielkiego prania fantastycznie poczują się w towarzystwie Twoich kiełkujących roślin.

Na koniec dodaj cechy żyzna gleba i dobre nasłonecznienie z Miejskiego życia.


Budowanie w The Sims 4 to czysta frajda, mamy nadzieję, że poradnik przyda Wam się i wkrótce na blogach pochwalicie się Waszymi szklarniami.