The Sims 4 Cztery pory roku: co dodalibyśmy do gry?

10 elementów, za którymi tęsknimy grając w najnowszy dodatek do The Sims 4.

przezRosalyn4 lipca, 1:51 wCztery Pory Roku
7
1837

Cztery pory roku to oprócz Psów i kotów jeden z najbardziej oczekiwanych dodatków do The Sims 4 – nie ulega to żadnej wątpliwości. Czy twórcy dostatecznie spełnili pragnienia fanów? W naszym artykule przedstawiamy zawartość dodatku z The Sims 3 Cztery pory roku, której najbardziej nam brakuje w obecnej generacji.


OPALANIE SIĘ

Można powiedzieć, że piękna opalenizna to nasza najlepsza wizytówka podczas letniego sezonu. W The Sims 3 simowie mają do dyspozycji specjalną kapsułę do opalania natryskowego, mogą również dostać oparzeń, jeśli zbyt długo przebywają na słońcu. Pamiętajmy jednak, że opalanie z prawdziwego zdarzenia – na ręczniku kąpielowym- otrzymaliśmy dopiero w dodatku Rajska Wyspa. Może więc jest jeszcze nadzieja?


FESTIWALE PÓR ROKU

Zawody w jedzeniu, poławianie jabłek czy odwiedzanie Domu Strachów to tylko mała część atrakcji, jakie czekają na naszych simów podczas Festiwali pór roku. Każdy festiwal to świętowanie danej pory roku w głównym parku miasta. W The Sims 4 Miejskie życie również pojawiają się festiwale, jednak są one o innej tematyce i mimo, że nie można odmówić im atrakcyjności, to jednak ich potencjał mógł zostać wykorzystany również w Czterech porach roku.


KOSZE PIKNIKOWE

W zwiastunie zapowiadającym Cztery pory roku do The Sims 4 twórcy sprytnie umieścili jeden z koszy, który dał nadzieję wielu fanom. Rzeczywistość okazała się odrobinę inna od oczekiwań, jednak optymistycznie rzecz biorąc dostaliśmy całkiem ładny, ozdobny kosz! Kosze piknikowe to jedyny wyjątek w naszym zestawieniu, ponieważ są w The Sims 3 od samej premiery.WOLNY TANIEC

Słynne już, urocze „ugniatanie ciasta” w The Sims 4 to jeden z kilku stylów tańca, a w dodatku Spotkajmy się simowie mogą nauczyć się nowych, jeszcze bardziej fascynujących ruchów. Nam ciągle jednak brakuje romantycznego i wolnego tańca, który w The Sims 3 chętnie wykorzystywany jest na simowych randkach i w konkursie tańca wiosennego.


SNOWBOARD

Jedna z festiwalowych atrakcji w grze, która przyciąga fanów zimowych sportów ekstremalnych. Wymyślne akrobacje wykonywane przez simów są dość spektakularnym widokiem, a rampę do śnieżnego szusowania można używać przez cały rok.SOPLE LODU

Przez niektórych mogą być uważane za nieistotny szczegół, jednak Simomaniacy szybko zauważyli ich brak. Sople lodu dodają domostwom naszych simów realizmu i naprawdę trudno zastąpić je świątecznymi, sopelkowymi lampkami. Zimowa estetyka to równie ważna część rozgrywki w Porach roku, co interakcje i atrakcje.BUDOWANIE IGLOO

Zbudowanie tak skomplikowanej konstrukcji jak igloo mogłoby być zbyt dużym wyzwaniem dla simów z The Sims 4, więc twórcy być może oszczędzili nam widoków przesiadania się podczas formowania lodowych bloków. W The Sims 3 igloo działa podobnie do namiotu – można w nim spać lub relaksować się na różne sposoby, a jego stopniowe topnienie przypomina nam o nadchodzącej wiośnie.


WIĘKSZA KONTROLA NAD PORAMI ROKU

W The Sims 3 twórcy dali nam możliwość ustalenia długości konkretnych pór roku, lub całkowitego ich wyłączenia. Nie chcecie jesieni i zimy w Isla Paradiso? Nie ma problemu! W przypadku The Sims 4 możemy ustalać długość wszystkich pór roku poprzez jedną opcję, co najważniejsze: gra pozwala nam wybrać od jakiej pory roku chcemy zacząć naszą rozgrywkę. W The Sims 3 rozgrywka zawsze zaczyna się od lata.


PŁYWANIE W OCEANIE

Odkąd w trójkowych miastach oceany „otworzyły się” na obecność simów, gra zyskała wiele nowych możliwości. Dodanie pływania w naturalnych akwenach było solidnym fundamentem pod wprowadzenie rozgrywki w dodatku Rajska Wyspa. Jeśli twórcy myślą nad rajskim dodatkiem przy pracach nad zawartością do The Sims 4, być może w przyszłości nasi simowie doznają przyjemności pływania nie tylko w basenach.


GRAD

Grad jest dość specyficznym zjawiskiem pogodowym, mimo to twórcy nie zdecydowali się dodać go do rozgrywki. Czy brakuje nam gradu? Mamy co do tej kwestii mieszane uczucia, ponieważ w The Sims 3 był naszym zdaniem dość irytujący – ranił simów i psuł parasole. Wiemy jednak, że wśród Simomaniaków na pewno są wielbiciele tego opadu.


Warto pamiętać, że The Sims 4 Cztery pory roku to bardzo udane rozszerzenie, w którym otrzymujemy nowe elementy rozgrywki, nie występujące w poprzednich generacjach. Każda część serii ma swoje wady i zalety, a my nie stwierdzamy, która jest lepsza. Zachęcamy Was bardzo gorąco do posmakowania pór roku we wszystkich częściach serii The Sims i dzielenia się z nami opiniami!

Na koniec, jako ciekawostkę dodajemy film stworzony przez kanał The Red Plumbob, który porównuję zimę w ostatnich trzech częściach serii The Sims.