Perspektywa pierwszej osoby w The Sims 4!

Ciekawi Was świat z perspektywy Waszych Simów?

przezFioletowy7 listopada, 14:00 wThe Sims™ 4
5
684

Na drugim odcinku Maxis Monthly producenci opowiedzieli o małej nowości, czyli o perspektywie pierwszej osoby. Pojawi się ona w aktualizacji wraz z nową karierą i edycją terenu we wtorek, 13 listopada. Oto jak ona działa:

 - Aby przejść w tryb pierwszej osoby należy wcisnąć Shift + Tab.
 - Aby pozbyć się interfejsu należy wcisnąć Tab.
 - Po ponownym wciśnięciu Shift + Tab przejdziemy z powrotem do normalnego widoku. 
 - Pole widzenia zmienimy przesuwając kółkiem myszy
 - Kamera będzie śledzić głowę Sima, lecz możemy przejąć nad nią kontrolę poruszając myszką
 - Możemy wciąż klikać na interfejs lub obiekty prawym przyciskiem myszy.
 - Klikając prawym przyciskiem myszy na ziemię, drzwi, ścianę lub sufit, możemy kazać Simówi skierować się w daną stronę. 
 - Możemy przełączać widok z perspektywy każdego Sima w rodzinie używając spacji.
 - Aby zobaczyć perspektywę zwierzaka należy wcisnąć strzałkę w bok

Wielu fanów ekscytuje się nową perspektywą (jest idealna do filmów lub oprowadzaniu po nowym domu), lecz jest też wielu fanów, którzy nie są zadowoleni i twierdzą, że producenci powinni zajmować się rzeczami, o które wszyscy od dawna proszą. SimGuru Kate oraz SimGuru Steve wytłumaczyli na Twitterze, że wszystkim zajął się SimGuru Ghost w swoim wolnym czasie, poza pracą, więc nie miało to wpływu  na rozwój innych rzeczy lub pakietów. Nowa perspektywa miała być tylko żartem, lecz tak spodobała się całemu zespołowi, że postanowiono dodać ją do gry. 

Pojawiły się także filmy od graczy, którzy mieli okazję zagrać z perspektywą pierwszej osoby podczas Sims Camp. Widać na nich m.in. jak świat widzą Simowe zwierzaki, jak Simowie flirtują, robią bara-bara oraz nagrywają filmy.