Seria The Sims może zostać zakazana w aż siedmiu krajach!

Spokojnie, nie dotyczy to oczywiście Polski, niemniej jednak zapraszamy do czytania.

przezhanami28 czerwca, 14:00 wInne
4
948

W serwisie SimsCommunity pojawił się artykuł mówiący o możliwości zbanowania serii The Sims w siedmiu krajach.

Wszystko zaczęło się od wpisu Menedżerki Społeczności posługującej się nickiem EA_Mai na ramach strony AnswersEA. W skrócie opowiadał on o sytuacji gry The Sims FreePlay, która już od piątego lipca tego roku nie będzie dostępna w Google Play i Apple Store w siedmiu krajach. Gracze, którzy rozpoczęli swoje rozgrywki będą mogli dalej je prowadzić, ale nie będą mogli pobierać aktualizacji gry oraz w razie usterek nie będzie udzielana im pomoc. 

Całość wpisu w języku polskim:

Simomaniacy,

Od zawsze byliśmy dumni, że mechanizmy wewnątrz naszych gier mogły być tak różnorodne i rozległe jak społeczność The Sims. Ta różnorodność była ważna nie tylko dla nas, ale również i dla Was. 
Ze względu na prawo poszczególnych państw od dnia piątego lipca tego roku, gra The Sims FreePlay nie będzie już dostępna w następujących krajach:
  • Chiny,
  • Arabia Saudyjska,
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie,
  • Oman,
  • Kuwejt,
  • Katar,
  • Egipt.
Będziecie mogli dalej grać po tym terminie, jeśli gra The Sims FreePlay jest już zainstalowana na Waszych urządzeniach mobilnych, jednakże każde kolejne aktualizacje lub mikropłatności nie będą dostępne. Biorąc pod uwagę, że nie dostaniecie aktualizacji, w dalekiej przyszłości gra będzie mogła nawet przestać działać. Jeśli usuniecie grę lub przesiądziecie się na inne urządzenie, nie będzie ona dostępna do pobrania.
Jesteśmy Wam wdzięczni za Wasze wsparcie. Pamiętajcie o tym, by pobrać najnowszą aktualizację gry, by móc dalej tworzyć swoją historię.
Dziękujemy za grę!

Zespół zajmujący się The Sims FreePlay.

Powodem, dla którego The Sims FreePlay (oraz prawdopodobnie inne gry z serii The Sims) zostanie zbanowane w tych krajach, jest opcja tworzenia w grze jednopłciowych związków. Kraje, które znalazły się na tej liście nie pozwalają, by "homo-propaganda" była publicznym zjawiskiem. Na przykład w Chinach, mimo, że bycie odmiennej orientacji seksualnej nie jest "nielegalne", wszelkie odmiany zawartości LBGT są cenzurowane w telewizji i internecie.

Pomimo tego, że nie pojawiły się b jeszcze żadne oficjalne oświadczenia, już wkrótce możemy się spodziewać zbanowania gry The Sims Mobile oraz The Sims 4, jak i poprzednich generacji w tych siedmiu krajach.


 

Do tej pory zespół The Sims, wielokrotnie pokazał poprzez grę wsparcie dla społeczności LGBT. Przełomowym wydarzeniem była tak zwana "aktualizacja gender", która ukazała się w czerwcu 2016 roku. Wprowadziła ona między innymi podział ubrań na męskie i żeńskie, możliwość zmiany tożsamości płciowej wirtualnej postaci, a także możliwość zajścia w ciążę czy zapładniania niezależne od płci Sima. 

Ponadto, The Sims Mobile, które miało swoją światową premierę w marcu tego roku, nadal nie jest dostępne w Rosji. Oprócz tego The Sims 4 zostało sklasyfikowane jako gra dozwolona od osiemnastego roku życia, ze względu na możliwość stworzenia postaci ze środowiska LGBT, co według prawa jest nieodpowiednie dla najmłodszych. Może być to powodem, dla którego The Sims Mobile, gra pobrana ponad dziesięć milionów razy nadal nie jest dostępna w tym kraju. 

http://simscommunity.info/2018/06/26/the-entire-sims-franchise-could-be-banned-in-these-7-countries/